• +48 797 302 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14
Odgrzybianie klimatyzacji w domu chełm
Odgrzybianie klimatyzacji w domu chełm

Odgrzybianie klimatyzacji w domu Chełm, Lublin - nie ryzykuj własnego zdrowia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Brak właściwej konserwacji klimatyzatora najczęściej skutkuje zagrzybieniem klimatyzacji. Bez regularnej, profesjonalnej dezynfekcji skroplin namnażają się w klimatyzatorze bakterie i grzyby bardzo groźne dla naszego zdrowia. Istnieją wprawdzie trzy, popularne sposoby samodzielnego odgrzybiania klimatyzacji domowej, czyli: metoda piankowa polegająca na spryskiwaniu wnętrza klimatyzatora środkiem grzybobójczym w postaci pianki (służy do tego specjalny wężyk, którym spryskuje się parownik klimatyzatora), ozonowanie i metoda ultradźwiękowa (płyn dezynfekujący emituje się wraz z dźwiękami o częstotliwości 1,7 MHz, dzięki czemu tworzy się para o właściwościach dezynfekujących), jednak ich samodzielne zastosowanie nie jest łatwe i warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Odgrzybianie klimatyzacji w domu, jeśli mamy na myśli Chełm lub Lublin od lat z powodzeniem wykonuje Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji https://akumulatorychelm.pl/nasza-oferta, nie ma więc sensu narażać się na stres i negatywne skutki  niepoprawnie, po amatorsku przeprowadzonego odgrzybiania. 

 

Odgrzybianie klimatyzacji w domu Chełm - nie ryzykuj własnego zdrowia

Klimatyzator to urządzenie, które nieustannie filtruje, a więc wymienia powietrze. W jego wnętrzu, na filtrach osiadają zanieczyszczenia, wilgoć, a to środowisko podatne na rozwój bakterii i grzybów. Zanieczyszczony i zagrzybiony klimatyzator zaczyna głośno pracować, wydziela nieprzyjemne zapachy i zagraża zdrowiu naszych dróg oddechowych. Zasadniczo odgrzybianie klimatyzacji w domu należy przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku kalendarzowym, przed sezonem i po sezonie (sugeruje się przełom marcia i kwietnia oraz września i października). Odgrzybianie klimatyzacji w domu wymaga kontroli takich elementów klimatyzacji jak filtry, skraplacze, parowniki, sterowniki, połączenie pomiędzy poszczególnymi układami oraz przewody i izolacje. Należy także zadbać o oczyszczenie zewnętrznych części urządzeń klimatyzacyjnych. 

 

Odgrzybianie klimatyzacji w domu - Lublin 

Specjaliści z Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji uczulają, że nieserwisowane klimatyzatory są nie tylko groźne dla naszego zdrowia, ale i po prostu szybciej ulegają one zużyciu. Firma ta będąca liderem na rynku usług klimatyzacyjnych w okolicach Chełma i Lublina sugeruje swoim klientom, że filtry w klimatyzatorze domowym powinny być kontrolowane, a nawet wymieniane raz na trzy miesiące. Obecnie odgrzybianie klimatyzacji w domu jest dostępne dzięki nowoczesnym metodom chemicznym, a wśród nich - oprócz tradycyjnych środków grzybobójczych - czołową pozycję zajmuje odgrzybianie klimatyzacji srebrem. 

 

Odgrzybianie klimatyzacji srebrem - na czym polega ta metoda

Odgrzybianie klimatyzacji w domu w miastach takich jak Chełm i Lublin jest obecnie w pełni profesjonalne i skuteczne dzięki działalności serwisowej Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji. Specjaliści tworzące kompleksowe usługi serwisowe proponują z przekonaniem odgrzybianie klimatyzacji srebrem zapewniające pełną higienę klimatyzatorów nie tylko w ramach odgrzybiania klimatyzacji w domu, ale i w samochodzie. Odgrzybianie klimatyzacji srebrem działa dzięki aktywności nanocząsteczek srebra bezwzględnie likwidujących bakterie i grzyby, a ponadto usuwających ich zarodniki. Ta metoda odgrzybiania jest więc zarazem profilaktyką grzybobójczą. Dzięki usunięciu zarodników grzybów i bakterii z klimatyzatora znika również nieprzyjemny zapach. Efekt ten oparty jest na skuteczności odpowiednich preparatów biobójczych, na których używanie Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji, prowadzące skuteczną działalność w zakresie odgrzybiania klimatyzacji w domu w miastach Chełm i Lublin posiada limitowane pozwolenie Ministra Zdrowia. Eksperci w zakresie mykologii jednoznacznie potwierdzają również, że odgrzybianie klimatyzacji srebrem stanowi skuteczną profilaktykę biobójczą i dzięki temu zarodniki grzybów oraz bakterii zwalczane są jeszcze zanim zdążą opanować sieć klimatyzacyjną.

Używamy preparatów CLIMA-TE, DECONT - Formuła preparatu oparta jest na opatentowanym rozwiązaniu.

Sam preparat różni się zasadniczo od typowych produktów obecnych na rynku. Oferuje nową jakość. Jego przewagą oraz innowacyjnością jest wykorzystanie synergii działania skutecznych substancji biobójczych z długoterminowym działaniem aktywnych form srebra. Dzięki temu produkt ma szerokie spektrum działania (bakterie, grzyby oraz wirusy) i nie wymaga wielogodzinnego wietrzenia po jego zastosowaniu (krótszy okres karencji). CLIMA-TE DECONT działa wielokierunkowo - nie tylko zabija istniejące mikroorganizmy ale i zapobiega ich rozwojowi. Jest to spowodowane zastosowaniem opatentowanego kompleksu polimerowo-srebrowego, który pozwala na wytworzenie aktywnej mikro powłoki stanowiącej barierę ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi

Zastosowanie tego kompleksu pozwala wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami instalacji. Ma to bezpośredni wpływ na rachunek ekonomiczny związany z użytkowaniem sprzętu i wyraźnie zmniejsza możliwość narażenia użytkowników na mikroorganizmy bytujące w systemach klimatyzacyjnych. Oprócz aspektów zdrowotnych, chroni elementy konstrukcyjne urządzeń przed korozją biologiczną spowodowaną negatywnym wpływem enzymów pochodzących od patogenów.

CLIMA-TE DECONT

Wykazuje działanie biobójcze w ciągu 60 minut od zastosowania. Zawiera kompleksy srebrowe zapewniające dłuższą ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Preparat w formie koncentratu do rozpylania ciśnieniowego. Preparat jest przeznaczony do dezynfekcji i zabezpieczenia powierzchni obciążonych mikrobiologicznie, w szczególności systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Skuteczny względem występujących w instalacjach klimatyzacyjnych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz mikroorganizmów odpowiedzialnych za dolegliwości, w tym alergie oraz infekcje dróg oddechowych. Kompozyt srebrowy zawarty w preparacie tworzy trwałą aktywną mikro powłokę stanowiącą barierę ochronną przed drobnoustrojami oraz zwalcza bakterie wywołujące niebezpieczną dla życia „chorobę legionistów”. Eliminując przyczyny, ogranicza występowanie tzw. Syndromu Chorego Budynku objawiającego się u użytkowników bólami i zawrotami głowy, przemęczeniem oraz nieżytem górnych dróg oddechowych.

Odgrzybianie klimatyzacji do domu chełm

 

Czym grozi zaniedbane odgrzybianie klimatyzacji w domu 

Zaniedbany klimatyzator jest środowiskiem chorobotwórczym zwiększającym ryzyko wystąpienia chorób górnych dróg oddechowych, takich jak różnego typu alergie, astma oraz grzybice płuc i oskrzeli. Ryzyko ich wystąpienia związane jest nawet z okazjonalnym kontaktem z zarodnikami, nie wspominając o sytuacji użytkowania domu z klimatyzatorem jako dziennej i nocnej siedziby, a więc notorycznego kontaktu z pomieszczeniami klimatyzowanymi. Odgrzybianie klimatyzacji to również troska o same urządzenia klimatyzacyjne i ich optymalnążywotność. Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji w miastach Chełm i Lublin zapewnia najwyższej jakości odgrzybianie klimatyzacji w domu, polecając w szczególności najbardziej skuteczne w działaniu - odgrzybianie klimatyzacji srebrem. Z bakteriami i grzybami nie ma żartów. Stawką jest przecież nasze zdrowie, nie wspominając o kosztach finansowych wymiany nieserwisowanych urządzeń klimatyzacyjnych. Odgrzybianie klimatyzacji w domu to konieczność codziennej higieny życia.