• +48 797 302 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14
Jak znaleźć niezawodny akumulator w Chełmie?
Jak znaleźć niezawodny akumulator w Chełmie?

Jak znaleźć niezawodny akumulator w Chełmie?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Każdy samochód posiada na wyposażeniu źródło energii elektrycznej - akumulator. Od jego poprawności działania zależy bardzo wiele innych układów w pojeździe. Problemy z ładowaniem akumulatora czy stabilnością jego napięcia mogą w nieswoisty sposób zaważyć na usterkach w samochodzie, powodując trudne do zdiagnozowania nieprawidłowości. Dlatego akumulator powinien być dobrej jakości. Nasuwa się jednak pytanie, czy przy wymianie akumulatora warto brać pod uwagę akumulatory używane Chełm? W mieście można spotkać wiele ofert produktów tego typu w atrakcyjnych cenach.

Czy warto kupić akumulatory używane Chełm?

Zacznijmy od rozróżnienia określeń akumulatorów. Akumulatory używane Chełm to baterie typu:

  • kwasowo-ołowiowego SLA,
  • żelowego,
  • Z absorbującą matą szklaną AGM,
  • EFB/AFB/ECM czyli zmodyfikowane, bardziej wytrzymałe SLA.

Używany ma oznaczać fakt, że produkt był wcześniej wykorzystywany w pojeździe, został z jakichś przyczyn wyjęty i poddany sprzedaży. W sprzedaży dostępne są także akumulatory regenerowane, które zanim są sprzedawane, podlegają fizyko-chemicznej regeneracji mającej przywrócić im właściwości. Takie akumulatory najczęściej przed regeneracją nie były sprawne, zaśakumulatory używane Chełm wykazują nadal poprawne działanie.

Biorąc zatem pod uwagę używany akumulator, nie mamy dostępnych zwykle pewnych informacji dotyczących jego pełnej sprawności. Mimo możliwości znalezienia u pewnych producentów dat produkcji na akumulatorze, nie mamy pewności jak długo produkt był użytkowany. Również sposób jego użytkowania nie może być znany, w szczególności ilość cykli jakie mógł przejść. Akumulatory każdego typu nie powinny być rozładowywane do zera. Akumulatory używane Chełm mogą pochodzić również z pojazdów które miały problem z pełnym ładowaniem akumulatora, a pozostający w stanie niedoładowania produkt może szybko tracićżywotność, w przypadku akumulatorów SLA ulegać zasiarczeniu.

Dlaczego nowy i tani akumulator jest lepszy od markowego używanego?

Wielokrotnie potencjalni nabywcy akumulatorów zastanawiają się nad zakupem produktów takich jak akumulatory używane Chełm. Sprzedawcy niejednokrotnie oferująświetne, markowe modele w przystępnych cenach. Akumulatory czołowych producentów - Bosch, Exide, Varta czy Centra, z najlepszych najwyższych linii produktowych, jak i również z klasycznych modeli. Czy jednak warto zainwestować w taki zakup? Korzyść ze sporo niższej ceny bywa wątpliwa. Przede wszystkim kupując od nieznanej osoby używany przedmiot nie znamy jego przeszłości. W przypadku akumulatorów ma to dość istotne znaczenie. Ich niewłaściwe użytkowanie wpływa znacząco na ich żywotność. Częste ładowanie i rozładowywanie do zera spowodować może uszkodzenie cel akumulatora, pogorszenie jego właściwości.

Rzadko zdarza się, że akumulatory używane Chełm mają pewną, sprawdzoną historię, a nie da się w prosty sposób przy zakupie zweryfikować w pełni działania używanego akumulatora. Może wydawać się sprawny, a po kilku dniach użytkowania ulec uszkodzeniu. Dlatego też nawet prosty, niedrogi nowy akumulator będzie bardziej korzystnym zakupem. Zaawansowane technologie i nowoczesne rozwiązania po jakimś czasie mogą zacząć szwankować w używanym akumulatorze, zaś nowy produkt zawsze w razie problemu ma gwarancję. Mimo z pozoru ekologicznego podejścia ponownego użycia produktów idea zakupu używanego akumulatora wydaje się kusząca, może prowadzić do problemów z pojazdem i nieekologicznej jazdy. Ponadto, podczas wymiany starego akumulatora z samochodu na nowy w wielu punktach handlowo-usługowych oferowanych jest szereg dodatkowych usług, które mogą pomóc w weryfikacji poprawności ładowania akumulatora, działania instalacji elektrycznej oraz pracy samego akumulatora.

Kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie

Nowe akumulatory do samochodów sprzedawane w Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji w Chełmie to produkty dobrej jakości, sprawdzone i pełnowartościowe. Posiadają one pełną gwarancję producenta. Zgodnie z jej warunkami produkty chronione są przez 24 miesiące od momentu zakupu. Szeroki wybór pojemności, prądów rozruchowych, wielkości fizycznych akumulatora a także ułożenia biegunów pozwoli na dostosowanie produktu do konkretnego modelu samochodu. Ale to nie wszystkie zalety zakupu akumulatorów w Chełmie przy ulicy Kolejowej 5. Można skontaktować się z nami telefonicznie, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Przyjedź do naszego punktu, w którym spotkasz fachową obsługę. Poddamy testowi stary akumulator by zweryfikować jego sprawność. Odłączymy go bezpiecznie z instalacji samochodu, a potem poddamy utylizacji. A wszystkie te usługi przy zakupie nowego produktu wykonujemy gratis.

Nowy zakupiony u nas akumulator zostanie profesjonalnie podłączony. W razie potrzeby oczyścimy klemy, dokręcimy je dokładnie by nie narażać pojazdu na problem z ładowaniem. Przy okazji wymiany akumulatora możemy również dokonać weryfikacji ładowania akumulatora w pojeździe. Sprawdzimy także pobory prądu, byś wiedział, czy instalacja elektryczna w Twoim samochodzie jest w pełni sprawna.