• +48 797 302 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14

Akumulatory używane Chełm - dlaczego warto ich unikać?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Decyzja o zakupie używanego akumulatora może okazać się nietrafiona. Osoby decydujące się na taki krok ryzykują tym, iż po kilku tygodniach od zakupu akumulator może odmówić posłuszeństwa. Takie sytuacje zdarzają się w samochodach coraz częściej, chociaż dotyczy to także innych maszyn oraz pojazdów. Akumulatory są niezbędnymi urządzeniami rozruchowymi, dzięki którym samochody mogą się swobodnie poruszać pomiędzy jednym punktem a drugim. Niektórzy chcą zaoszczędzić na ich zakupie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zdecydowanie lepiej opłaca się zakupić nowy akumulator niż używany, ponieważ nie ma on żadnych śladów użytkowania, a jego parametry techniczne są doskonałe.

Akumulatory używane Chełm  - dlaczego warto ich unikać?

Akumulatory używane Chełm nie są zbyt dobrym wyborem, ponieważ ich parametry rozruchowe mogą nie być tak zadowalające, jak w przypadku zupełnie nowych sprzętów. Używany akumulator nie jest zbyt odporny na działanie zmiennych temperatur lub też wilgoci. Nowe akumulatory poradzą sobie z takimi wyzwaniami. Sprzęt używany był użytkowany w innych pojazdach, dlatego jego podstawowe właściwości są zdecydowanie zaniżone. Przekłada się to oczywiście na mniejsze wydatki, jednak jakość kupowanych wyrobów rozruchowych jest dużo ważniejsza od ich ceny. 

Wadą akumulatorów używanych jest to, iż nie są fabrycznie nowe, nie wiadomo w jaki sposób były przechowywane oraz użytkowane. Na takie akumulatory nie otrzyma siężadnej gwarancji. To bardzo istotne, ponieważ taka gwarancja jest jednym z najważniejszych elementów podczas zakupu akumulatora. W ten sposób osoby kupujące inwestują w pewnego rodzaju spokój. Przy zakupie nowego akumulatora można pozwolić sobie na bezpłatny montaż oraz diagnostykę. To ważne, ponieważ w ten sposób fachowcy ocenią stan techniczny instalacji i zamontują sprzęt w prawidłowy sposób. Nie każdy musi się na tym znać, dlatego jeśli ktoś nie ma w tym zakresie doświadczenia, powinien zdecydować się na zakup zupełnie nowego akumulatora. Dzięki temu uniknie się problemów.

Akumulatory nowe kontra akumulatory używane - porównanie

Akumulatory są zdecydowanie tańsze niż ich nowe odpowiedniki. Nie jest ważne to, jaki jest to model akumulatora. Regenerowane akumulatory nie cechują się zbyt długążywotnością. Co prawda taki sprzęt będzie przez kilka miesięcy sprawny, jednak po pewnym czasie okaże się bezużyteczny. Warto to sobie przemyśleć, czy po kilku miesiącach użytkowania zainteresowani będą chcieli wydawać kilkaset złotych po raz kolejny. Warto zaoszczędzić sobie takich wydatków zwłaszcza, że ma się na to bardzo duży wpływ.

Używana bateria nie zadowoli wszystkich klientów. Znacznie pewniejszą inwestycją są nowe urządzenia, które nie mają wad fabrycznych, stanowiąc bardzo wydajne oraz uniwersalne rozwiązanie. Nowe akumulatory zapewniają właścicielom:

  • zdecydowanie większe bezpieczeństwo,
  • możliwość znacznie intensywniejszej eksploatacji,
  • pełną odporność na niekorzystną pogodę, wstrząsy oraz wilgoć,
  • szybkie doładowywanie i długążywotność.

Jak widać wybór powinien być bardzo prosty, ponieważ  używane akumulatory nie mogą równać się z nowym sprzętem. Wiele zależy jednak od podejścia samego klienta, ale też od jego możliwości finansowych. 

W jaki sposób zainwestować w akumulatory?

Jeśli ktoś chce zakupić dobrej jakości akumulator, powinien udać się do sklepu z akumulatorami, zlokalizowanego pod adresem akumulatoryChełm.pl. Dzięki temu będzie można odrzucić dowolny akumulator używany i zastąpić go zupełnie nowym urządzeniem, które zostanie przetestowane na oczach klienta. Udając się do sklepu stacjonarnego ul. Kolejowa 5 w Chełmie klienci mają pewność, że akumulatory samochodowe zostaną natychmiastowo zamontowane, a montaż będzie wliczony w cenę zakupu akumulatora. Nie będzie się za to dopłacało. Akumulator używany Chełm nie jest zbyt dobrym wyborem, nawet jeśli chce się zakupić urządzenie zaledwie na okres przejściowy. W każdym przypadku lepszą opcją będzie nowe urządzenie. Najlepiej, jeśli o poradę poprosi się fachowca zatrudnionego w wyżej wskazanym sklepie z akumulatorami oraz prostownikami. Tym samym ryzyko popełnienia błędu zostanie w tej sytuacji ograniczone do minimum.

Korzystając z oferty sklepu można liczyć na bardzo atrakcyjne ceny za poszczególne produkty rozruchowe, chociaż wiele zależy od tego, czy akumulator będzie kupowało się do motocykla, łodzi elektrycznych, samochodów osobowych, samochodu dostawczego czy też przyczep kempingowych. Najważniejsze jest to, że w sklepie otrzymuje się bardzo szeroki wybór, korzystną cenę, ale też pomoc specjalistów, dzięki czemu na pewno nie popełni się rażących zaniedbań. Akumulatory regenerowane po pewnym czasie rozczarują swoich nabywców, więc jeśli ma się taką okazję, lepiej wzbraniać się przed realizowaniem takich inwestycji. Czasami warto poczekać na dobrą okazję i zakupić nieco droższy sprzęt, ale za to nowy. Inwestycja zwróci się już po kilku miesiącach.