• +48 797 302 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14
Tanie Akumulatory Chełm

Tanie Akumulatory Chełm

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wybór odpowiedniego akumulatora do samochodu nie jest zadaniem łatwym. Dla większości klientów, prócz parametrów, ważna jest również kwota, jaką przyjdzie zapłacić za baterię. Najlepiej, aby akumulator był w jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Nie są to warunki proste do spełnienia, dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Jaki tani akumulator Chełm do samochodu wybrać? 

Zakupu akumulatora należy dokonać w specjalistycznych sklepach, które zaopatrują się w ten konkretny typ asortymentu. Zdecydowanie odradza się kupowanie nowej baterii w hipermarketach, ponieważ może być ona wątpliwej jakości. Ponadto akumulatory z większych sklepów są zwykle przechowywane w złych warunkach, co ma niebagatelny wpływ na ich późniejsze użytkowanie. Z uwagi na to, że akumulatory chełm stanowi jeden z ważniejszych elementów każdego pojazdu, należy udać się do fachowca, który w razie ewentualnych problemów, udzieli porady odnośnie do wyboru. 

Wielu kierowców, którzy posiadają auta nowoczesne, chce oszczędzać na akumulatorze i zastanawia się nad zakupem kwasowo-ołowiowego. Jednak samochody nowej generacji są wyposażone w system start-stop czy układ odzyskiwania energii pochodzącej z hamowania i wymagają specjalnych akumulatorów ECM i AGM. W tym przypadku tanie akumulatory Chełm nie będą najlepszym wyborem, ponieważ wytrzymają one co najwyżej kilka tygodni. Wszystko za sprawą tego, że w takich warunkach pracy akumulator ma do czynienia z gwałtownym rozładowywaniem. 

Przed zakupem warto zwrócić uwagę, jaki akumulator zastosował producent. Opieranie się na fabrycznym zasilaniu jest bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ mamy pewność, że sprawdzi się ono w stu procentach. Możemy więc odwrócić wyżej wspomnianą sytuację i jeśli w samochodzie producent zastosował zwykły akumulator kwasowo-ołowiowy to nie ma sensu, aby montować w nim baterię AGM lub ECM. Wtedy Tani Akumulator Chełm będzie jak najbardziej wskazanym wyborem. Wszyscy mieszkańcy Chełma i okolic mogą skorzystać z oferty sklepu internetowego sklep.akumulatorychelm.pl, gdzie znajdują się m.in. tanie akumulatory najwyższej jakości.

Tanie Akumulatory Chełm - Parametry akumulatora, na które warto zwrócić uwagę

Ważnym parametrami, na które trzeba zwrócić uwagę są:

  • prąd rozruchowy, który podaje się w amperach (A)
  • pojemność akumulatora, którą podaje się w amperogodzinach (Ah).

Jeśli posiadamy samochód z dużym silnikiem Diesla, to potrzebujemy większej ilości energii w trakcie zapalania pojazdu. Wtedy wartość prądu rozruchowego powinna być wyższa. Inaczej sprawa wygląda przy silnikach benzynowych. Te z kolei nie potrzebują takiej energii, więc wystarcza im niższa wartość prądu rozruchowego. Jeśli chodzi o pojemność, to najlepiej, jeśli będzie ona jak największa. Jednak w tym momencie poleca się kolejny raz sprawdzić akumulator fabryczny, aby nie przekroczyć zaleceń producenta pojazdu. Jeśli kupimy akumulator o zbyt dużej pojemności, to stale będzie on niedoładowany, a to będzie mieć bardzo zły wpływ na jego żywotność.

Wreszcie nie bez znaczenia są także gabaryty samej baterii. Jeśli akumulator będzie zbyt duży, to nie uda nam się go zamontować w przystosowanym do tego miejscu. W razie problemów i wątpliwości, obsługa sklepu internetowego akumulatorychelm.pl z pewnością udzieli przy wyborze profesjonalnej porady.