• +48 797 302 455
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14
akumulatory do kosiarki Chełm

Jak prawidłowo wybierać akumulatory do kosiarki – Chełm?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W naszym klimacie już przed 25 marca a najpóźniej około 15 kwietnia rozpoczyna się wegetacja roślin.To właśnie wtedy na Lubelszczyźnie zarówno posiadacze małych ogródków jak i dużych ogrodów rozpoczynają prace porządkowe po zimie. A do tego celu bardzo przydatny jest sprawny sprzęt ogrodniczy, dlatego wiele osób rozpoczyna poszukiwania akumulatorów do kosiarki, w Chełmie nie będą mieli problemu z ich zakupem. Również osoby z innych regionów kraju mogą zakupić takie urządzenia, ponieważ sklep z akumulatorami w Chełmie prowadzi nie tylko sprzedaż stacjonarną, ale również internetową. Wystarczy złożyć zamówienie i czekać na dostarczenie przez kuriera. Posiadacze traktorków ogrodowych także, nie muszą głowić się gdzie kupić do niego akumulator i jaki jego rodzaj wybrać, obsługa klienta sklepu chętnie służy swoim doradztwem.

Jak prawidłowo wybierać akumulatory do kosiarki – Chełm?

Jeżeli użytkownik kosiarki lub traktorka ogrodowego nie zadbał o ich akumulatory w sezonie zimowym, może mieć problem z uruchomieniem sprzętu i stanie przed koniecznością nabycia nowego urządzenia. Aby zakup być efektywny warto skorzystać przy jego wyborze z fachowej pomocy i zakupić wysokiej jakości baterię. Markowe polskie i zagraniczne akumulatory do kosiarki w Chełmie stale znajdują się w ofercie sklepu stacjonarnego oraz online. Wystarczy znać odpowiednie parametry, które znajdują się na etykiecie starej baterii lub w instrukcji sprzętu ogrodowego. Jakie parametry trzeba znać i podać sprzedawcy w sklepie z akumulatorami do kosiarki w Chełmie? Na pewno: wymiary fizyczne, napięcie, układ biegunów (polaryzacja) i pojemność (Ah).

W zależności od posiadanego budżetu, marki i preferowanej technologii produkcji akumulatora do kosiarki lub traktorka ogrodowego można nabyć:

 • Akumulatory kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem to najtańsza opcja
 • Bezobsługowe akumulatory AGM (Absorbent Glass Mat), żelowe, suchoładowane.

Ale który akumulator do kosiarki wybrać?

Akumulatory bezobsługowe mają wyższą cenę, ale są bardzo wygodne w użytkowaniu, można je eksploatować znacznie dłużej, są szczelne, odporne na wibracje, przechyły i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto aby nabyć naprawdę wysokiej jakości urządzenie warto skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu z akumulatorami do kosiarki w Chełmie. Pracownicy tej placówki to specjaliści i doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie, dlatego taki akumulator posłuży przed długi czas. Ważne? Nie kupuje się akumulatorów o pojemności mniejszej niż zaleca producent sprzętu ogrodowego. W każdym przypadku użytkownik musi zadbać o baterię w okresie zimowym, należy wykonywać konieczne procesy konserwacyjne. 

Oto ważne informacje o sprzedawcy w Chełmie, warto je zachować:

 • Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji
 • Andrzej Marcinkowski
 • ul. Kolejowa 5
 • 22-100 CHEŁM
 • REGON 369299929
 • NIP 5631429620
 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Telefon: +48 797 91 00 91

Godziny pracy sklepu

 • Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00
 • Sobota: 8:00 - 14:00
 • Niedziela: Zamknięte

Jak prawidłowo użytkować akumulatory do kosiarki?

W sezonie od wiosny do późnej jesieni użytkownicy kosiarek i traktorów ogrodowych często z nich korzystają, ciesząc się zadbanym terenem wokół domu, pięknym ogródkiem i ogrodem. Jednak po sezonie taki sprzęt wstawiany jest do garażu lub budynku gospodarczego i pozostawiany bez konserwacji do wiosny. A to duży błąd, który prowadzi do zasiarczenia, znacznego obniżenia jego parametrów, rozładowania lub uszkodzenia akumulatora do traktorka ogrodowego czy kosiarki. A tak niewiele trzeba zrobić, aby wydłużyć jego żywotność. To znaczy? Jeżeli sprzęt ogrodniczy nie będzie użytkowany:

 • Najprostsze rozwiązanie to odłączenie ujemnego przewodu akumulatora od instalacji, da to większe szanse na jego przetrwanie w dobrym stanie.
 • Warto zakupić w sklepie z akumulatorami w Chełmie prostownik, który jest niezbędny do wydłużenia życia baterii i przeprowadzićładowanie akumulatora raz na dwa miesiące. Ważne! Ładowanie musi zostać wykonane prądem równym 1/10 jego pojemności przez 10 godzin.
 • Innym rozwiązaniem jest wykorzystane ładowarki do akumulatorów, która posiada funkcję konserwacji. Co to oznacza? Otóż, taka ładowarka samodzielnie monitoruje spadek napięcia na biegunach i w razie potrzeby doładowuje akumulator.

Zarówno akumulatory jak i urządzenia do obsługi akumulatorów do kosiarki czyli prostowniki i ładowarki można zamówić w sklepie internetowym https://sklep.akumulatorychelm.pl/, dostawa następuje w ciągu 24 godzin. Można również przyjechać do sklepu stacjonarnego a pracownicy sprawdzą akumulator i jeżeli będzie taka potrzeba podładują. Decyzja należy do kupującego. Ważne! Nie można pozostawiać akumulatora w pomieszczeniu, które jest nieogrzewane i występują tam niskie temperatury, ponieważ zostanie on uszkodzony i niezdatny do dalszej eksploatacji.