• +48 797 302 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 8-17 Sob. 8-14
Gdzie zdać stary akumulator Chełm?
Gdzie zdać stary akumulator Chełm?

Gdzie zdać stary akumulator Chełm?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jednym z elementów wyposażenia samochodu, które od czasu do czasu wymagają wymiany, jest akumulator. Choć wydaje się to łatwe, tak jak w przypadku innych części samochodowych, to prawo nakłada na nas dodatkowe obowiązki, związane z utylizacją. W związku z tym, gdzie oddać akumulator Chełm

Dlaczego należy oddawać stare akumulatory?

Obowiązek taki nakłada na właścicieli samochodów polskie prawo. W związku z zapisami ustawy z dnia 11 maja 2001 roku art. 20 ustępu 1 (ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie zagospodarowania odpadami) sprzedawca jest zobowiązany egzekwować zdanie starego akumulatora Chełm na kupującym. Jeśli kupujący w danej chwili nie posiada przy sobie zdemontowanego akumulatora, sprzedawca zobowiązany jest do pobrania kaucji w wysokości 30 złotych, która następnie w ciągu 30 dni zostaje oddana, jeśli kupujący dostarczy stary akumulator. 

Zdanie starego akumulatora Chełm jest obowiązkiem, dzięki któremu możliwe staje się ponowne wykorzystanie surowców używanych podczas jego produkcji. Niektóre z nich należą do bardzo rzadko występujących minerałów na naszej planecie, dlatego, zamiast bezmyślnie je wyrzucać możemy przyczynić się do ich recyklingu. Inne, jak np. ołów, są silnym zanieczyszczeniem, dlatego lepiej jest wykorzystać je ponownie lub utylizować w kontrolowanych warunkach, zamiast uwalniać do atmosfery. 

Istotną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest rodzaj posiadanego akumulatora. Ołowiowe i litowe różnią się znacząco właściwościami, dlatego nie powinny być przetwarzane razem. Dlatego przed zdaniem starego akumulatora powinno się sprawdzić na umieszczony na nich symbol i oddać do odpowiedniego miejsca. 

Gdzie oddać akumulator Chełm?

Ustawodawca zadbał o to, żeby zdawanie starych akumulatorów nie było nadmiernie kłopotliwe, wyznaczając szereg punktów, w których możemy to zrobić w wygodny sposób. Jednym z takich miejsc jest nasz sklep - możesz więc nie tylko tanio kupić nowy, ale również pozbyć się starego i niepotrzebnego. Zdanie starego akumulatora Chełm jeszcze nigdy nie było tak łatwe - dla twojej wygody i w trosce o bezpieczeństwo!